Nóż GERBER BEAR GRYLLS COMPACT II

Nowy

Nóż Gerber BG Compact II to bardzo kompaktowy, wszechstronny nóż typu folder, o charakterze noża zapasowego, uzupełniającego w terenie nasz ekwipunek.

Więcej szczegółów

89,00 zł

Więcej informacji

Nader częstym niestety zjawiskiem jest uszkodzenie lub utrata noża głównego podczas wypadów w teren. W takich sytuacjach oczywiście przydaje się nóż typu back-up, czyli nóż zapasowy. Z takim właśnie założeniem zaprojektowano nóż Gerber Compact II. Jego minimalna masa oraz rozmiary powodują, że po wrzuceniu noża do plecaka lub portfela niemal o nim zapominamy. Compact Scout posiada głownię typu drop-point wykonaną ze stali 420 HC (high carbon), która posiada dobre właściwości tnące i stosunkowo łatwo ostrzy się w warunkach polowych. Ostrze typu combo (częściowo ząbkowane) o grubości 2mm dobrze sprawdza się podczas lekkich prac oraz radzi sobie bez problemu z cięciem włóknistych materiałów, np. linki lub taśmy nośnej. Do otwieranie ostrza, zastosowano klasyczny patent znany ze scyzoryków - wycięcie na paznokieć.

Za bezpieczne użytkowanie noża odpowiada sprawdzona blokada typu back-lock oraz wycięcie na palec wskazujący pozwalający pewnie i bezpiecznie chwycić nóż. Głęboko teksturowana, polimerowa rękojeść posiada w tylnej części otwór umozliwający przewlekanie linki lub oplotu. Wraz z nożem Gerber Compact II otrzymujemy poradnik survivalowy Beara Gryllsa - "Priorytety przetrwania".

GERBER - BEAR GRYLLS
Kluczem do przetrwania w najbardziej ekstremalnych warunkach jest umiejętne wykorzystanie sprzętu i wiedzy. Jedno masz w zasięgu ręki, drugie musisz zdobyć sam.

Marka Gerber to ponad 70 lat doświadczenia w tworzeniu ultra-wytrzymałych noży i sprzętu outdoorowego. Współpraca z Bearem Gryllsem zaowocowała powstaniem unikatowej linii produktów dla każdego, kto szuka niezawodnych narzędzi podczas przygód na łonie natury.

Dzięki serii filmów postać Beara Gryllsa jest znana niemal na całym świecie. Jego nazwisko jest synonimem nieustępliwości w dążeniu do celu za wszelką cenę. Każdy produkt z serii sygnowanej jego nazwiskiem został przetestowany w najbardziej ekstremalnych sytuacjach.

Opinie

Napisz opinię

Nóż GERBER BEAR GRYLLS COMPACT II

Nóż GERBER BEAR GRYLLS COMPACT II

Nóż Gerber BG Compact II to bardzo kompaktowy, wszechstronny nóż typu folder, o charakterze noża zapasowego, uzupełniającego w terenie nasz ekwipunek.

Napisz opinię