Wiatrówka - Karabinek B-4 Elite kal. 5,5mm

Nowy

Nowy model wiatrówki B4, został wyposażony w zaczep o nowej konstrukcji. Prosta solidna budowa i pewne działanie to jego zalety.

Więcej szczegółów

269,00 zł

Więcej informacji

Gwintowana lufa zapewnia dobrą celność oraz skupienie śrutu. Dodatkowym atutem są przyrządy celownicze TRU-GLO, dolny naciąg i nieruchoma lufa. Wiatrówka jest wyposażona w regulowane przyrządy celownicze , można także zamontować lunetę.

W tej klasie karabinków dolny naciąg to duża zaleta. Częste łamanie lufy, jak to się dzieje w innych modelach, może spowodować nadmierne wytarcie elementów zaczepu lufy, co skutkuje mniejszą celnością. Jeśli zamierzamy dużo strzelać, lepiej wybrać karabinek z dolnym naciągiem sprężyny.

Ilość części z tworzywa została maksymalnie ograniczona. Nawet kabłąk spustowy jest metalowy, co jest raczej rzadkością w tej klasie cenowej.

Kolba ma bakę policzkową oraz wyżłobienie w przedniej części, co polepsza uchwyt. Gumowa stopka absorbuje odrzut. Powierzchnia kolby jest zabezpieczona wodoodpornym lakierem, przedłużającym jej żywotność.

Dodatkowym atutem karabinka jest duża energia wystrzeliwanego śrutu (oczywiście w dozwolonym bez pozwolenia limicie 17 J) oraz znakomity zasięg - około 45 metrów. Z kolei zamontowanie lunety powoduje, że nawet oddalony cel staje się wyraźnie widoczny.

Prawdziwy błysk
TRU-GLO to nazwa systemu światłowodów - cienkich włókien - zamontowanych w przyrządach celowniczych. Nazwa pochodzi od skróconych angielskich słów - True (prawdziwy) oraz Glow (błysk).
Specjalne tworzywo w jaskrawych kolorach przewodzi światło, dlatego patrząc przez te przyrządy widzimy trzy jaskrawe kropki. Światło nie jest zasilane żadnym wewnętrznym źródłem, system pobiera je z otoczenia. Dzięki temu można strzelać w niekorzystnych warunkach atmosferycznych, w półmroku oraz w zaciemnionych pomieszczeniach.

Okres gwarancji: 12 miesięcy.

Urządzenie z lufą gwintowaną o energii wylotowej poniżej 17J. Zakup bez zezwoleń. Tylko dla osób pełnoletnich.

- lufa gwintowana

- przyrządy celownicze TRU-GLO

- prędkość początkowa: 200 m/s

- wiatrówka z dolnym naciągiem

- długość: 1020 mm

- długość lufy: 380 mm

- waga: 3,3 kg

- kaliber: 5,5 mm

- szczerbinka regulowana w poziomie i w pionie

- 11 mm szyna montażowa

- drewniana kolba z baką policzkową

- gumowana stopka

- bezpiecznik naciągu sprężyny

- bezpiecznik manualny spustu

- energia pocisku poniżej 17 J

Opinie

Napisz opinię

Wiatrówka - Karabinek B-4 Elite kal. 5,5mm

Wiatrówka - Karabinek B-4 Elite kal. 5,5mm

Nowy model wiatrówki B4, został wyposażony w zaczep o nowej konstrukcji. Prosta solidna budowa i pewne działanie to jego zalety.

Napisz opinię