Nóż ELITE FORCE EF103

5.0904

Nowy

Nóż Elite Force EF103 to średniej wielkości taktyczny nóż składany, który dzięki niewielkim rozmiarom idealnie sprawdzi się w roli lekkiego noża EDC lub jako uzupełnienie dla dużego noża terenowego.

Więcej szczegółów

44,00 zł

Więcej informacji

Głownia modelu Elite Force EF103 to synonim użyteczności ulokowany w kompaktowych rozmiarach. Kształt typu drop point został zaprojektowany tak aby zagwarantować maksimum użyteczności przy zagospodarowaniu możliwie najmniejszej przestrzeni. Głownia posiada długość 70 milimetrów, z czego praktycznie 100% stanowi użytkowa krawędź tnąca. Nie znajdziemy tutaj zbędnych ricasso, czy zajmujących miejsce rozwiązań typu choil. Dzięki temu, pomimo stosunkowo niewielkich rozmiarów jesteśmy w stanie wykonać zdecydowaną większość czynności jakim powinien sprostać dobrze zaprojektowany nóż EDC.
Głownia została wykonana z nierdzewnej stali typu 420, która ze względu na swoje optymalne parametry przyzwoicie trzyma ostrość roboczą, łatwo się ostrzy a dodatkowo zapewnia praktycznie całkowitą nierdzewność. Za płynność cięcia odpowiada użyteczny szlif częściowy wklęsły, natomiast dobre parametry przebijalności gwarantuje wyraźne fałszywe ostrze umieszczone na grzbiecie. Całość została poktyta czarną powłoką, która zabezpiecza przed refleksami świetlnymi oraz dodatkowo zabezpiecza przez ewentualną korozją. Do wygodnego otwarcia noża jedną ręką służy obustronny, symetryczny kołek. Jego obsługa nie sprawi problemu zarówno osobom prawo jak i leworęcznym.

Rękojeść noża Elite Force EF103 została wykonana na bazie pełnych stalowych linersów, z których jeden pełni również rolę mechanizmu blokującego – linner lock. Stalowe wzmocnienia są bardzo solidne i gwarantują sztywność oraz niezawodność całej konstrukcji. Listek blokady został wyprofilowany tak, aby zapewnić wygodny dostęp do niego, a co za tym idzie intuicyjne i łatwe zwolnienie blokady noża. Do stalowych linersów zostały przykręcone aluminiowe okładziny, które dodatkowo zostały wzbogacone wstawkami z tworzywa G-10. Takie połączenie gwarantuje, że nóż trzyma się pewnie i stabilnie. Zawdzięczamy to głównie fakturze tworzywa sztucznego, które jest lekko chropowate. Rękojeść, podobnie jak ma to miejsce w sztyletach, posiada symetryczny kształt dzięki czemu chwyt jest stabilny w każdej pozycji (na przykład odwróconej).
Do przenoszenia noża w kieszeni służy czerniony, stalowy klips. Jest on jednopozycyjny i umożliwia przenoszenie noża w pozycji tip down (czubkiem do dołu). W tylnej części rękojeści znajduje się również niewielki otwór do zamocowania linki zabezpieczającej lub ozdoby z paracordu. Wszystkie elementy metalowe zostały, podobnie jak klinga, pokryte czarną powłoką nadającą nożowi taktyczny wygląd.

Nóż otrzymujemy zapakowany w tekturowe pudełko producenta.

- producent: Elite Force
- typu noża: folder
- typ głowni: drop point
- materiał głowni: stal 420
- materiał rękojeści: aluminium
- typ blokady: liner lock
- długość głowni: 70 mm
- długość całkowita: 165 mm
- masa: 73 g

Opinie

Napisz opinię

Nóż ELITE FORCE EF103

Nóż ELITE FORCE EF103

Nóż Elite Force EF103 to średniej wielkości taktyczny nóż składany, który dzięki niewielkim rozmiarom idealnie sprawdzi się w roli lekkiego noża EDC lub jako uzupełnienie dla dużego noża terenowego.

Napisz opinię